Šperky s rodinným symbolom alebo detskou kresbičkou

Výročie, narodenie dieťaťa, promócie, sviatok, alebo vyjadrenie lásky sú momenty, keď môže byť darovaným predmetom práve šperk. Čím je osobnejší, tým má väčšiu silu a môže vyvolať úprimnú a dojímavú radosť.

V mojich návrhoch sú šperky so symbolickým stvárnením rodiny. Objavujú sa v nich začiatočné písmená mien, dátumy narodenia, drahokamy podľa farby očí, diamanty podľa počtu členov rodiny. Môže sa v nich objaviť typický výrok, veta alebo vtip zaužívaný v rodine, vlastnoručné blahoželanie, detské kresbičky… niečo, čo je pre vás hodnotné.

 

E V V A

Na prsteni sú vygravírované začiatočné písmená mien členov rodiny, nad ktorými sú umiestnené drahokamy podľa farby očí. Prsteň je spomienkou na svadbu a narodenie detí. Z bieleho zlata, s tromi modrými topásmi a zeleným peridotom.


 

Spoločný výrok

Prstene z ružového zlata pre štyri sestry. Ich spoločný výrok sa spojí, keď sa všetky stretnú. Ideovo sú o sile ženskosti a sesterskej súdržnosti.


 

Farebné diamanty

Iniciály, dátumy svadby a narodenia detí sú súčasťou prsteňa, ktorý je obohatený o farebné 0,24ct diamanty. Zoradenie ružovej a modrej má svoj význam, zobrazuje poradie mama, otec, dcéra, syn.


 

Dorotka

Na prsteni k narodeniu Dorotky je kruh zo žltého zlata, ktorý znázorňuje malú bodku zo sonografie, začiatok života. V znakoch je ukrytý pozdrav AHOJ.


 

Zlaté guľôčky

Guľôčky zo žltého, ružového a bieleho zlata so začiatočnými písmenami mien blízkych osôb. Môžu sa objaviť na náušniciach, prsteňoch alebo príveskoch na retiazke.


 

Kvety

Prsteň k výročiu s farebnými zafírmi s témou kvetov symbolicky zobrazuje rodinu. Každý je odlišný, jedinečný, no pevne spojený do kruhu.


 

Detské kresbičky

Prvé tvorivé prejavy a detské kresbičky môžu byť zaznamenané na príveskoch, náramkoch či prsteňoch ako spomienka na detstvo.


 

Ja, ty a naše deti

Dámsky prsteň s jednoduchým znázornením rodiny doplnený o drobné diamanty podľa počtu detí.